Kristal Elma

Kristal Elma’da son 19 yılda en çok ödül alan reklam verenler arasında Garanti Bankası birinci, Turkcell ikinci ve Arçelik üçüncü oldu.

Bu sene 20′ ncisi düzenlenen Kristal Elma Reklam Ödülleri’nde 72 farklı kategoride, toplamda 999 eser, ödül almak için yarıştı. Reklam ajansları arasındaki kıyasıya rekabete sahne olan törende Medina Turgul DBB aldığı 10 ödülle ipi göğüsledi. Medina Turgul’u 8 ödülle TBWA ve 5’er ödülle DBB&Co. ve Grey İstanbul izledi. Törende 19 yılda en çok ödül alan reklam verenlere özel ödüller verildi. Bu kategoride Garanti Bankası birinciliği elde etti. Turkcell ikinci olurken, Arçelik ise üçüncülük ödülünü aldı.

Törende kısa bir konuşma yapan Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, bankanın reklamlarından sorumlu kişilere teşekkür ederek, Serdar Erener’e atıfta bulundu: “Umarım yakında Serdar’ı da aramızda görürüz.” Kristal Elma ödül töreninin açılış konuşmasını yapan Reklamcılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Cem Topçuoğlu, reklam sektörüne Kristal Elma ödüllerinin büyük bir katkı yaptığını ifade etti. “Genç reklamcılara sesleniyorum: İşinizi değil, kendinizi ciddiye alın. Genç reklamcılar işinizi yaparken, akıllarınıza yüzde 5 güvenin. Bu işte başarının anahtarı yüzde 95 alın teridir. Ancak fikir hiçbir zaman ölmez. Yeni ve yaratıcı fikirlere her zaman ihtiyacımız var” dedi. Topçuoğlu, reklamların gelişebilmesi için güçlü markaların olması gerektiğini sözlerine ekledi.