Ercan Yazgan..

Güzel ülkemizde, toplumu türlü hayasızlık örnekleriyle zehirlemeyen güzel dizilerin var olduğu zamanlardı. Bu döneme denk gelen yapımların en önemlilerindendi Bizimkiler.. Bizdendiler. Ve bu değerli, uzun soluklu yapıtın önemli karakterlerindendi Kapıcı Cafer.

Birçoğumuzun çocukluğuna denk gelen, haftada bir defa yaptığımız pazar banyolarını yayın saatine göre belirlediğimiz Bizimkiler’in, tıpkı diğerleri gibi gerçekçi ve bizden karakterlerinden biriydi Ercan Yazgan, namıdiğer Kapıcı Cafer. Bugün (08 Mart 2018) vefat haberini almanın oluşturduğu hüznü iyi tanıyoruz aslında. Bir benzerini Kemal Sunal’dan biliyoruz veya Barış Manço’dan.

Kuru bir geçmişe özlem teranesi değil bu. Bu, iyi olana özlemin bir vefat haberiyle gün yüzüne çıkışı. Sapkın ilişkiler yumağından uzak, hayatın içinden enstantanelerin yer aldığı televizyon veya sinema içeriklerine rastgelinebilen dönemi yaşamış şanslı kuşağın  tanıdığı ve kıymet verdiği değerli sanatçıya Allah’tan rahmet, yakınları başta olmak üzere bütün sevenlerine sabır diliyoruz. Başımız sağolsun.

Bizimkiler dizisinden bir kare
Bizimkiler dizisinden bir kare. Görüntüde sırasıyla Salih Kalyon, Aykut Oray ve Ercan Yazgan bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir