Dublaj da Oyunculuk Kadar Zor Bir Meslek

Ülkemizde mankenlik mesleğinin “yüz akı” olan Deniz Pulaş, oyunculuk işinden de yüzünün akıyla çıkmayı başardı. Pulaş, konuk oyuncu olarak bir kaç sahnesinde göründüğü Ezo Gelin dizisine renk katarken, yapımcı ve yönetmenlere de adeta “Ben buradayım” mesajı verdi. Her zaman tevazusu ile takdir gören Pulaş o her zamanki sevimliliğiyle “Oyunculuğun en zor dönemi ilk 35 senedir derler. Bu durumda ben 75’imde harika bir oyuncu olacağım” diyor.

Deniz Pulaş bir de dublaj (seslendirme) tecrübesi yaşamış. Stüdyoda kendini seslendirmek istemiş ama pek başarılı olamamış. Bunun üzerine istemeye istemeye de olsa bir başkasının kendini seslendirmesine razı olmuş. Deniz bu tecrübesinin ışığında, “Dublaj da en az oyunculuk kadar zor bir meslek” diyor ve ekliyor: “Eskiden yabancı dizi ve filmlerin sonunda seslendirme sanatçılarının da ismi jenerikte akardı. Bu uygulama mutlaka yeniden başlamalı.”

Bu köşe pek çok zaman seslendirme sanatçılarının “sesi” oldu. Dizilerin ve dizi karakterlerinin tutmasında büyük payı olan dublaj sanatçıları hem maddi hem de manevi açıdan fena halde ihmal ediliyor. Deniz vesile oldu, bir kez daha altını çizdik.

Sizi aramamızı ister misiniz?

Seslendirme projeleriniz için bizden fiyat almayı unutmayın. Numaranızı bırakın, sizi arayalım.

Sabah – Yüksel Aytuğ

Paylaş

İlginizi çekebilecek diğer konular